Strona głowna  /  Wydarzenia

Witamy w dziale wydarzenia

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI I SPOTKAŃ

W PRZEDSZKOLU W SĘKOCINIE NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Plan uroczystości może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiczną w kraju.

WRZESIEŃ

Po wakacjach moi mili znów będziemy się bawili –  zabawy integrujące społeczność przedszkolną pod kierunkiem trenera zajęć korekcyjnych p.Michała.

Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka - Światowy Dzień Przedszkolaka.

Nie śmiecimy – sprzątamy – świat zmieniamy! – udział w akcji Sprzątanie świata.

Cała Polska czyta dzieciom - inauguracja kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom - spotkanie z  chętnymi rodzicami - prelekcja na temat potrzeby codziennego czytania dzieciom.

PAŹDZIERNIK

Święto Pieczonego Ziemniaka – spotkanie integracyjne dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym, połączone z Pasowaniem na przedszkolaka.

Światowy Dzień Drzewa – powitanie jesieni.

Dziękujemy Wam za trud codzienny, za troskę i uśmiech niezmienny – uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przedszkolaki dla Niepodległej – uroczystość z okazji Dnia Niepodległości.

My dzieci -mamy swoje prawa - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w przedszkolu.

Dziś w przedszkolu gwar i wrzawa, bo misiowa będzie zabawa– Światowy Dzień Misia w naszym przedszkolu.

Czy Wy wiecie drogie dzieci, że Mikołaj do Was leci? - Mikołajki.

Stoi choinka, mruga lampkami, pięknie się wita z przedszkolakami – strojenie choinek.

Cóż to proszę za nowina – Kolędowanie się zaczyna! – uroczyste świateczne spotkanie w przedszkolu.

Cała nasza gromadka kocha babcię i dziadka! - Dzień Babci i Dziadka.

LUTY

Karnawałowy czas do zabaw zaprasza nas! – bal karnawałowy.

Każdy serce dziś rysuje, zaraz komuś je podaruje! – szanujmy się na co dzień i od święta.

MARZEC

Śpieszą chłopcy i panowie z uśmiechem do wszystkich kobiet! – Dzień Kobiet i małych kobietek też...

Zima kończy panowanie teraz wiosny czas nastanie! – powitanie wiosny.

Światowy Dzień Wody.

KWIECIEŃ

Ochrona środowiska przedszkolakom bliska  - sadzimy kwiaty w Światowy Dzień Ziemi.

Straż ogniowa do nas przybywa! – spotkanie ze strażakami.

MAJ

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień - obchody Dnia Flagi RP.

Niezapominajka przypomina, o przyrodzie nie zapominaj! - Dzień Polskiej Niezapominajki, barwny korowód ulicami Sękocina.

Dzisiaj powiem Wam: cudownych Rodziców mam!!! – uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

CZERWIEC

Niechaj słonko ładnie świeci, bo dziś święto wszystkich dzieci! – Dzień Dziecka.

Wszystkie kolory przyrody – festyn rodzinny w plenerze.

Czas przedszkolny kończy się i szkoła swe zaproszenie śle! – uroczyste pożegnanie przedszkola.

Archiwum wydarzeń